Polscy poeci podczas koncertu

W pierwszą niedzielę marca odbył się drugi koncert z cyklu CHOPIN – MUZYKA – POEZJA.


Wybrane utwory Chopina, Schumanna oraz Shostakovicha w aranżacji na instrumenty smyczkowe i fortepian zaprezentowali na scenie młodzi instrumentaliści.
Najbardziej porywający i charyzmatyczny wiolonczelista - Marcel Markowski oraz pianistka z bogatym repertuarem, wykonująca zarówno utwory historyczne, jak i dzieła współczesne – Aleksandra Świgut.
Aktor telewizyjny i teatralny – Krzysztof Bień, recytował poezję najbardziej znanych polskich autorów. W Jego repertuarze znalazły się między innymi utwory Kochanowskiego, Norwida, Słowackiego czy Mickiewicza.
W całość wydarzenia słuchacze koncertu zostali wprowadzeni słowną pieśnią religią „Bogurodzica”. Wykonanie aktora zostało poprzedzone krótkim muzycznym wstępem duetu.
Po koncercie nastąpił uroczysty wernisaż wystawy Elżbiety Siemińskiej pt. „Kolorowo na różowo”. Prace malarskie w głównym stopniu dotyczą świata roślin i kwiatów. Zaprezentowane zostało malarstwo pastelowe ujmujące delikatne barwy i odcienie. Ciekawym elementem wystawy artystki są ilustracje do książek dla dzieci.
Wystawę można oglądać do 1 kwietnia 2020 r.

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT