On Vous adore … Ktoś Pana uwielbia ...

W niedzielę rozpoczęliśmy 39. cykl koncertów chopinowskich. Był to koncert najbliższy dacie urodzin Fryderyka Chopina.

 

W 210. rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora na scenie sannickiego pałacu wystąpił japoński  pianista, zdobywca IV Nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Takashi Yamamoto.

Pianiście towarzyszyła aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – Bożena Stachura.

 „Chopin. Pragnienie miłości” to film, w którym pojawiła się po raz pierwszy na dużym ekranie. Aktorka wcieliła się w rolę Solange, córki George Sand zakochanej w Chopinie.

Koncerty chopinowskie Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach organizuje we współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz jego sannickim Kołem. W tym koncercie uczestniczyli przedstawiciele TiFC-u, znani chopinolodzy i muzykolodzy – Ewa Sławińska-Dahlig i Piotr Mysłakowski oraz Aleksandra Głowacka – prezes sannickiego Koła.

Podczas koncertu słowno – muzycznego artyści opowiedzieli o najbardziej ognistym romansie XIX w. między George Sand – francuską powieściopisarką, a polskim wirtuozem fortepianu – Fryderykiem Chopinem.

Bożena Stachura przeczytała listy i pamiętniki George Sand, a Takashi Yamamoto uzupełnił resztę utworami Chopina.

Liczne owacje sprawiły, iż w sali koncertowej rozbrzmiał dodatkowy utwór w wykonaniu artysty.

W dalszej części  wydarzenia nastąpił uroczysty finisaż wystawy malarskiej „ Blask dźwięku światła” autorstwa  Dawida Wojtalewicza.

Malarz pochodzący z Gąbina ukończył Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii z najwyższym wyróżnieniem.

Oprócz malarstwa zajmuje się ikonopisarstwem, współtworzy grupy artystyczne, tworzy freski i murale. Murale można zobaczyć m. in. w Gąbinie oraz w Słubicach.

Artyści oraz goście chętnie korzystali wykonania pamiątkowej fotografii w fotobudce 

 

A w najbliższą niedzielę – 1 marca 2020 – kolejny koncert chopinowski, na który serdecznie zapraszamy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

, 

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT