26.08.2012

Relacja z koncertu - 26.08.2012 r.  Drukuj

(44 Niedziela Sannicka)

,,W krainie operetki ” to tytuł niedzielnego koncertu jaki odbył się w minioną niedzielę 26.08.2012 w Sannikach, na sali koncertowej rozbrzmiewały dźwięczne głosy sopranistki Danuty Dudzińskiej – Wieczorek oraz tenora Krzysztofa Marciniaka przy akompaniamencie Bogny Dulińskiej z Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Zgromadzonych gości przywitali: Wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach Monika Patrowicz oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Prezes Koła chopinowskiego w Sannikach Aleksandra Głowacka. Monika Patrowicz - dyrektor Centrum poinformowała zgromadzonych o przebiegu prac inwestycyjnych na zabytkowym obiekcie oraz o planowanym terminie oddania obiektu na działalność kulturalną w tym koncertową. W związku ze zmianą charakteru działalności instytucji, Pani dyrektor poinformowała także, że od czerwca bieżącego roku jednostka jest instytucją artystyczną to znaczy, że działalność kulturalna zawarta będzie w sezonach artystycznych, które trwać będą od sierpnia do września. Zaprosiła zgromadzonych na udział w wydarzeniach przyszłych sezonów artystycznych, które będą zarówno atrakcyjne jak i interesujące.

Na niedzielnym koncercie swoją obecnością zaszczycił Aleksander Pruszak, potomek rodziny Pruszaków dawnych właścicieli sannickiego pałacu, którzy to w 1827 roku gościli Fryderyka Chopina w Sannikach. Pan Aleksander Pruszak jest zawsze bardzo mile widzianym gościem w Sannikach, a on sam jest emocjonalnie związany z Sannikami, wspiera wszelkie działania, które mają na celu przywrócenie świetności temu miejscu jakim są Sanniki, gdzie pamięć o Chopinie jest wciąż wiecznie żywa. 
Koncert odbył się w miłej atmosferze, artyści wykonali najpiękniejsze przeboje operetkowe i musicalowe oczarowali publiczność utworami z ,, Księżniczki Czardasza” a tym samym wprowadzili w wspaniały nastrój. Brawom i owacjom na stojąco nie było końca. Miłym akcentem były podziękowania artystów skierowane w stronę organizatorów za zaproszenie i możliwość przedstawienia swojego dorobku artystycznego przed sannicką publicznością. Wykonawcy niedzielnego koncertu należą do wybitnych artystów koncertujących w kraju i zagranicą. Danuta Dudzińska-Wieczorek jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalnym, laureatka wielu konkursów a w 2002 roku otrzymała dyplom uznania od Ministra Kultury i Sztuki za rozpowszechnianie sztuki wokalnej. Sopranistka ma w swoim dorobku wiele partii operowych i operetkowych poszerzonym o muzykę kameralną i oratoryjną. Jest pedagogiem śpiewu solowego oraz wykładowcą w akademii Muzycznej w Łodzi.
Bogna Dulińska - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w 1988 roku stypendystka Ministra Kultury i Sztuki za szczególne osiągnięcia artystyczne. Pianistka współpracuje z Katedrą Instrumentów Dętych Drewnianych, Perkusji i Akordeonu, a od 2006 roku współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Prowadzi ożywiona działalność koncertową zarówno w kraju jak i zagranicą.
 Krzysztof Marciniak – artysta jest absolwentem Wydziału Wokalno –Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, od 1992 roku jest pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Uczestniczy we wszystkich najważniejszych tournee zagranicznych z teatrami macierzystymi po Europie. W kraju uczestniczy w wielu festiwalach muzycznych oraz koncertach, współpracuje z operetkami teatrami muzycznymi w całej Polsce. Dla sannickiej publiczności występował nie po raz pierwszy i jak zawsze zachwycił miłośników operetki niezwykłym i mistrzowskim wykonaniem utworów operetkowych i musicalowych.
Miniona niedziela w Sannikach należała do bardzo atrakcyjnych, gdyż był to co roczny festyn ludowy pn. „44 Niedziela Sannicka", już od godziny 12:00 na stadionie sportowym przy ul. Wólczyńskiej odbywały się kiermasze sztuki ludowej, prezentacje plastyczne, stoiska doradcze, rozrywka dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, których nie sposób wymienić. Głównym patronem tegorocznej imprezy kulturalnej był: Marszałek Województwa Mazowieckiego przy organizacji Urzędu Gminy w Sannikach, Europejskiego Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina, Gminnego Ośrodka Kultury, Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, Fundacji Aktywni Razem oraz Towarzystwa Wspierania Rozwoju Ziemi Sannickiej. Impreza została wsparta przez licznych sponsorów z terenu Gminy Sanniki, powiatu gostynińskiego, płockiego i sochaczewskiego. Patronat medialny nad całą imprezą sprawowały: ,, Tygodnik Płocki”, ,, Nowy Łowiczanin” i ,,Gazeta Chłopska” w Warszawie.
 W programie artystycznym ,,44 Sannickiej Niedzieli” były występy Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Sanniki”. Zgromadzoną publiczność zabawiał kabaret,, Moherowe Berety” oraz występ kapeli ,, Góralska Hora”. Dla sympatyków muzyki biesiadnej, rozrywkowej i rokowej wystąpiły zespoły ,,Czarne Pantery” ,,Pryzmat” ,, Helios”. Publiczność wspaniale bawiła się przy muzyce zarówno biesiadnej jak i rokowej.
44 Niedziela Sannicka zapisała się już w Sannickim kalendarium wydarzeń kulturalnych i należała do bardzo udanych. Zgromadziła licznie całe rodziny i mieszkańców Gminy Sanniki oraz sąsiednich gmin.

Relacje napisała:
Jolanta Róg
ECA w Sannikach

Fot.1 Fot.2 Fot.3 Fot.4

Fot.5 Fot.6 Fot.7 Fot.8

Fot.9 Fot.10 Fot.11 Fot.12

Fot.13 Fot.14

KUP BILET NA KONCERT