Marcowy koncert

Przy fortepianie 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐦𝐲𝐬ł𝐚𝐰 𝐋𝐞𝐜𝐡𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢, obok 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐂𝐢𝐚𝐜𝐡𝐨𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢, rozlegają się dźwięki Nokturnu Es-dur Fryderyka Chopina.
W sali koncertowej sannickiego pałacu słychać tylko muzykę, za chwilę też strofy poezji. Pianista raczy widownię klasyką nie tylko chopinowską, ale też światową - Debussy'ego, Skriabina i Brahmsa. Sam mówi, ze jest pianistą klasycznym. Już jako pięciolatek zaczął swą przygodę z fortepianem.🎹
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Towarzyszący pianiście aktor, 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐂𝐢𝐚𝐜𝐡𝐨𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢, sprawdza się doskonale, grając nie tylko amantów, w których kochają się kobiety, ale też i w rolach czarnych charakterów. Z przyjemnością słuchało się jego ciepłego głosu, mówiącego strofy Szymborskiej, Barańczaka, Poświatowskiej i innych polskich poetów.
Koncert 𝐂𝐇𝐎𝐏𝐈𝐍-𝐌𝐔𝐙𝐘𝐊𝐀-𝐏𝐎𝐄𝐙𝐉𝐀, zorganizowany, jak zwykle we współpracy Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina i jego sannickiego Koła, był drugim tegorocznym spektaklem, długo wyczekiwanym przez stałych bywalców.
Zwieńczeniem popołudnia w sannickim pałacu był wernisaż wystawy 𝐄𝐥ż𝐛𝐢𝐞𝐭𝐲 𝐑𝐚𝐭𝐚𝐣𝐜𝐳𝐚𝐤, 𝐩𝐭. „𝐊𝐨𝐝𝐫𝐲𝐬𝐲”.
Artystka stosuje różne techniki malarskie, a jej prace są wynikiem przenikania się symboliki, znaków graficznych i własnej ich interpretacji. Warto przyjechać do Sannik, by osobiście przyjrzeć się pracom malarki. 𝐖𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐜𝐳𝐲𝐧𝐧𝐚 𝐝𝐨 𝐤𝐨ń𝐜𝐚 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚.

 
 
 
 
 
 
 
 

KUP BILET NA KONCERT