W 211. rocznicę urodzin kompozytora - rozpoczynamy 40. sezon koncertowy

Miniona niedziela była wyczekiwana od dawna. W sannickim pałacu odbył się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu CHOPIN-MUZYKA-POEZJA - wydarzenie, na którym mogliśmy wreszcie przyjąć publiczność.

To cykliczny koncert chopinowski, którego współorganizatorami są Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz jego sannickie Koło. Wydarzenie było transmitowane na „na żywo” za pośrednictwem naszego kanału You Tube.

 

Repertuar koncertu skupiał się na utworach najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Usłyszeliśmy m.in. Nokturn, Walce oraz Poloneza w wykonaniu - pochodzącej ze znanej rodziny muzyków – prof. Bronisławy Kawalli. Pianistka jest Prezesem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz zdobywczynią licznych nagród.

Koncert został wzbogacony poezją, którą przeczytała aktorka telewizyjna i filmowa Dorota Chotecka-Pazura. Usłyszeliśmy wybrane wiersze Tadeusza Różewicza oraz Amelii Pruszakowej.

Na zakończenie aktorka przeczytała swoje ulubione wiersze z tomiku poezji „Różowa magia” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, „Kto chce, bym go kochała” oraz „Starość”.

 

Tradycyjnie po koncercie, goście zostali zaproszeni na piętro pałacu, gdzie w sali wystaw czasowych odbył się finisaż wystawy malarstwa pt.: „W sepii i kolorze”, autorstwa Zdzisława Chlebowskiego.

Malarz jest rodowitym sochaczewianinem Zdzisław Chlebowski to historyk, artysta, nauczyciel, a przede wszystkim niezwykle wrażliwy człowiek, który od lat czerpie inspiracje ze swojej pasji, którą są podróże. Portretuje dzieci, kobiety, rzadziej wykonuje portrety męskie. Tajemnica zaklęta w twarzach dziecięcych i kobiecych jest wyzwaniem do mierzenia się z modelem. Zachęca także swoich uczniów do rozwijania zdolności plastycznych. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Jego prace były prezentowane na kilku międzynarodowych wystawach internetowych w Indiach, Meksyku, Indonezji i Stanach Zjednoczonych. Dzięki tym wystawom twórczość artysty dociera do odbiorców na całym świecie.

Prace Zdzisława Chlebowskiego znajdują się w zbiorach prywatnych, między innymi w Grecji, Izraelu i Stanach Zjednoczonych

Koncert dostępny jest na naszym kanale You Tube.

https://youtu.be/YjfzToZcPJE

 
 
 
 
,

 
 

KUP BILET NA KONCERT