Ulubione przez Jana Pawła

Kościół w Sannikach był świadkiem niezwykłego koncertu, zorganizowanego przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Dzięki uprzejmości ks. dziekana Stanisława Dujki, gościnne wnętrza świątyni rozbrzmiały dźwiękami słów i pieśni, pianina i saksofonu.
W związku z obchodami 100 urodzin Papieża Polaka, odbył się koncert związany z życiem i twórczością św. Jana Pawła II. Utwory muzyczne, z którymi przyjechał zespół zawodowych muzyków z Bydgoszczy, przypomniały, jak wrażliwym nie tylko na ludzi, ale i muzykę, był papież.
Wokalno-instrumentalne pieśni oazowe oraz piosenki nawiązujące do życia wielkiego Polaka wprowadziły słuchających w nostalgiczny stan. A instrumentalne wersje, między innymi pieśni Ave Maria, czy utworu z filmu „Misja” Enrico Morricone, publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.
Katarzyna Witkowska, solistka Opery Bydgoskiej, do której należało słowo i wokal, każdy zapowiadany utwór opatrzyła stosownym wprowadzeniem. Fragmenty homilii Jana Pawła II, czytane przez artystkę poruszały, ale jeszcze bardziej poruszający był głos Papieża, rozchodzący się z nagrania w ciszy kościoła.
Koncert rozpoczął się pieśnią „Moje miasto Wadowice” i nią też zakończył. „Abba Ojcze” i „Barka” to jedne z tytułów granych i śpiewanych podczas niedzielnego koncertu.
Katarzynie Witkowskiej towarzyszył saksofonista Janusz Witkowski i klawiszowiec Grzegorz Sikorski – muzycy z Filharmonii Pomorskiej.
 
 
 
 
 
 

KUP BILET NA KONCERT