Sanniki – z Chopinem i Norwidem „W drodze”

Spragnieni doznań artystycznych goście stawili się w sannickim pałacu, by nacieszyć się muzyką i poezją. Zaś potem wziąć udział w wernisażu malarstwa Marcina Hugo-Badera.

Łukasz Kwiatkowski uraczył publiczność muzyką Godowskiego i Chopina, a strofy Norwida w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły dopełniły całości.

Łukasz Kwiatkowski to pianista z pokaźnym dorobkiem artystycznym. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, sam prowadzi warsztaty mistrzowski, dużo koncertuje. Jest też pedagogiem i adiunktem ze stopniem dr. hab. w katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi.

Krzysztof Gosztyła to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, radiowy. Jego ciepły, głęboki głos możemy usłyszeć w produkcjach dubbingowanych i wielu audiobookach, gdzie czyta np. powieści.

 Sierpniowy koncert z cyklu CHOPIN-MUZYKA-POEZJA doskonale uzupełniła wystawa Marcina Hugo-Badera pod tytułem „W drodze”. Artysta malarz uważa, że każdy jest w drodze przez całe życie, szuka nowych koncepcji, uczy się, docieka, szkoli.

Zarówno Chopin, jak i Norwid brylowali w salonach warszawskich, Polskę opuścili nie wiedząc, że nigdy tu nie wrócą. Obaj byli w drodze dosłownie i w przenośni do końca życia. Fryderyk Chopin i Cyprian Kamil Norwid mogliby stworzyć duet doskonały. Znali się co prawda bardzo krótko, raptem kilka miesięcy, ale byli pokrewnymi duszami, dodatkowo mieli zbieżne doświadczenia życiowe. To Norwid ukuł znane powiedzenie „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”.

Po koncercie przyszedł czas na wernisaż wystawy Marcina Hugo-Badera, sochaczewianina z dziada pradziada

Jest artystą malarzem po ASP, którą ukończył z wyróżnieniem. Zrobił też aneks z rzeźby i aneks z fotografii, o czym nie wszyscy wiedzą. Marcin jest bardzo aktywnym malarzem, tworzy dzieła z pogranicza sztuki i dziennikarstwa, Jego pejzaże bywają zaskakujące, pełne emocji, przetwarza obrazy przed przelaniem ich na papier.

Marcin Hugo-Bader jest autorem projektu, który nosi nazwę OKNO SZTUKI. Założeniem było wyjście ze sztuką do ludzi, pokazanie, że nie ma ona sztywnych ram, że jest dla każdego. Najpierw było to rzeczywiście okno – wystawa sklepowa, potem półzamknięta instalacja z drewna, w której artyści mogli pokazywać swoje prace. A jeszcze później OKNO SZTUKI ewoluowało wychodząc do parku, na wzgórze zamkowe. To tylko przykład szerokiej działalności artysty. Liczne wystawy, plenery malarskie mówią o Marcinie Hugo-Baderze. Ale jest on też nauczycielem terapeutą, który prowadzi zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, z młodzieżą.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć bezpośrednio w koncercie, dostępne  jest nagranie na kanale You Tube, FB i stronie www.ecasanniki.pl Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci"

 

 

 

 

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT