Zespół "Mazowsze" organizuje konkurs wokalny !

Jesienią ruszą przesłuchania do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. S. Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze". Można już nadsyłać zgłoszenia. Mazowiecki Instytut Kultury jest Partnerem Regionalnym konkursu, odpowiedzialnym za przeprowadzenie przesłuchań w województwie mazowieckim. Nabór zgłoszeń potrwa do 1 października.


Celem Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka  jest upowszechnianie zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów "Mazowsza", ale również przybliżenie sylwetki patrona - Stanisława Jopka, tenora i wieloletniego członka chóru zespołu "Mazowsze". Stanisław Jopek był postacią nietuzinkową. Miał piękną barwę głosu - tenor o barytonowym zabarwieniu. Urodził się i wychowywał we Lwowie. Po repatriacji mieszkał w Kościerzycach na Dolnym Śląsku, skąd - poprzez zespół Skolimów - przywędrował do „Mazowsza”, gdzie spędził resztę swojego zawodowego życia. Śpiewał w trzydziestu sześciu językach. Kochał scenę, a jego kunszt wykonawczy wzbudzał zachwyt, uwielbienie i podziw na całym świecie.

Szczegóły, regulamin i harmonogram konkursu oraz repertuar i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Zespołu "Mazowsze": www.mazowsze.waw.pl/pl/konkursKUP BILET NA KONCERT